Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/cikmapa1/public_html/temizlikbudur.com/_class/fonksiyon.php(1) : eval()'d code on line 515
Stor ve Zebra Perde Yıkama
WhatsApp
Telefon
  • Mamak Şahintepe Mah.664 SK.4/a/Ankara Çayyolu koltuk yıkama,Çankaya koltuk yıkama,Çankaya halı yıkama,Yenimahalle halı yıkama,Yenimahalle koltuk yıkama
Stor ve Zebra Perde Yıkama

Stor ve Zebra Perde Yıkama

STOR VE ZEBRA PERDE TEMİZLİĞİ 

Son aylarda perdelerinizde biriken tozu fark ettiniz mi ? 

Stor ve zebra perdeleri hem kullanışlı hem de şık gözüktükleri,işlevsel ve kullanılışlı olamalarından ötürü seviyoruz hemde evlerimizin birçok yerinde onları kullanıyoruz. 

Perdeler, herhangi bir otel odasına,oturma odasına veya yatak odasına son bir dokunuş katar,ancak bahar temizliği gelene kadar genellikle göz ardı edilebilir zira nereden başlayacağınızı bilmek zordur.Yardımcı olmak için, özel bakım gerektirebilecek ağır kumaşlar da dahil olmak üzere her türden perdelerin nasıl yıkanacağına dair bir bilgisel meydana getirdik.Düzenli bakım ile perdelerin yıkanması artık çile olmamalı.   

Çoğu durumda, evlerimizde bulunan perdeler keten, ipek, pamuk veya diğer sentetik kumaşlardan yapılır. 

Perdelerin hangi malzemeden yapıldığını tespit etmek bize sadece çamaşır makinesinde gerçekten yıkanıp yıkanamayacağını söylemekle kalmaz, aynı zamanda ayarlanacak devrin sıcaklığını da belirler. 

Döngüyü başlatmadan önce, dikkate alınması gereken son bir şey daha var: Çamaşır makinesinde çıkıp mahvolmalarını önlemek için olası perde kancalarını çıkardığınızdan emin olun. 

En iyi durumda kalmaları için perdelerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Elektrikli süpürgenizdeki döşeme aletiyle haftalık olarak yukarıdan aşağıya süpürmenin yanı sıra,kumaş ne olursa olsun ideal olarak perdelerinizi birkaç yılda bir yıkamalısınız. 

Zorlu ev işlerinden biri gibi görünse de,düşündüğünüzden daha kolaydır. Perdelerinizi temizlemek için biraz zaman ayırmanız,daha uzun ömürlü olmalarını sağlayacaktır.Bunu yapmazsanız,lifler çürür,bu da yenilerini almanız gerektiği anlamına gelir. 

Perdelerinizin yeniden yeni gibi görünmesini sağlamak için,size yardımcı olacak kusursuz adım adım önerilerimizi izleyin. 

 

İlk önce, tüm kancaları ve perde ağırlıklarını çıkarın ve başlık bandını gevşetin. Kumaşın biraz çekmesi muhtemelse etek ucu aşağı indirin. Tozu çıkarmak için sallayın. 

Perdeleri soğuk suya batırın. Daha sonra kumaş cinsine göre dikkatlice yıkayın. Elde yıkıyorsanız, perdeleri suya daldırmadan önce deterjanın tamamen çözüldüğünden emin olun . OVUŞTURMAYIN yada sıkmayın. 

 

İyice durulayın.Mümkün olduğu kadar çok su sıkın veya çamaşır makinesini kısa bir süre sıkın.Makinede yıkıyorsanız, hassas çamaşırlar için bir program kullanın. 

Hala nemliyken perdeleri ütülemelisiniz.Dikişlerin buruşmasını önlemek için kumaşı nazikçe gererek yanlış tarafta uzunlamasına çalışın.Perdeleri hafifçe nemliyken asın ki doğru uzunlukta düşsünler. 

Perdeleri geri takmadan önce perde raylarının, pencerelerin ve eşiklerin tozunu alın ve temizleyin. 

Perdeleriniz büyük ve ağırsa, onları profesyonelce kuru temizleme yaptırmanız daha kolay olabilir.Şirketimiz profesyonel kadrosu bu hizmeti vermektedir. 

Perdeleriniz kadife, kadife, şönil, goblen, brokar, yün veya ipekten yapılmışsa kuru temizleme yapılmalıdır. Aynısı tela perdeler için de geçerlidir. 

1.Buruşuk keten perdeler nasıl yıkanır ? 

Bu tür ketenden yapılmış perdeler için, gazlı bez için önerilen prosedürün aynısını izleyin, ancak 800 devir döndürerek kurutun .Ütüleme gerektirmedikleri için nemliyken yeniden asılabilirler. 

 

2.Keten yün perdeler nasıl yıkanır ? 

Bu tür ketenlerin son derece hassas doğası göz önüne alındığında, keten-yün karışımlı perdeler, maksimum 30 ° sıcaklıkta hassas bir yıkama döngüsü ve 400 rotasyondan fazla olmayan bir sıkma kurutma döngüsü gerektirir. 

 

3.Kanvas keten perdeler nasıl yıkanır ? 

Bu, en sağlam keten çeşididir, yani bu perdeler yine de hassas bir döngüde 40 ° 'de yıkanabilir.Kırışmalarını önlemek için, döndürerek kurutma döngüsünü atlayın ve ütülemeyi kolaylaştırmak için biraz nişasta ekleyin; bu, perdeler hala nemliyken ve ütü orta-yüksek bir sıcaklığa ayarlıyken yatay olarak yapılmalıdır. 

 

4.Çamaşır makinesinde ipek perdeler nasıl yıkanır ? 

İpek , bugün piyasadaki en hassas kumaşlardan biridir.Bu malzemeden yapılmış perdeleri çamaşır makinesine koymadan önce, genellikle kuru temizleme önerildiği için bunların gerçekten suda yıkanıp yıkanamayacaklarını kontrol edin. 

Maksimum 30 ° sıcaklıkta belirlenmiş bir hassas program seçin , her bir perde panelini bir defada en fazla iki örtü yerleştirerek ve sıkmalı kurutma döngüsünü atlayarak düzgün bir şekilde yıkamaya özen gösterin . 

Yıkama programı tamamlandıktan sonra, perdelerinizi mümkünse dikey olarak, dikey olarak, tamamen yerleştirildiğinden emin olarak asın. Ütülemek isterseniz, bunu düşük sıcaklıkta ve buhar özelliğini kullanmadan yaptığınızdan emin olun. 

Yıkama işlemini kolaylaştırmak için tasarlanmış akıllı ve yenilikçi çamaşır makineleri şu anda satın alınabilir. 

Çayyolu koltuk yıkama,Çankaya koltuk yıkama,Çankaya halı yıkama,Yenimahalle halı yıkama,Yenimahalle koltuk yıkama 

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi günler hizmet alabilirim?

Talebinize göre haftanın her günü ve saati hizmet alabilirsiniz.

Yönlendirdiğimiz temizlik personelimizden memnun kalmanız halinde aynı personeli düzenli olarak size yönlendirebiliyoruz.

En geç 7 8 gün içerisinde teslim ediyoruz

1 günde tam kuruma sağlanır

Memnun kalmadığınız takdirde ikinci yıkamamiz tamamen ücretsizdir